Uncategorized

O seara a folclorului

Prima seara a “Zilelor Reghinene” a fost dedicata exclusiv muzicii populare fiind o seara de cant, joc si voie buna pentru iubitori de folclor. Deschiderea oficiala a Zilelor Reghinene a inceput la ora 17:30 cu parada prin centrul orasului unde au defilat calareti si fanfara Reghinului. De la ora 18, Nagy Andras, Primarul Municipiului Reghin, a sustinut o alocutiune de deschidere, dupa care a urmat spectacolul propriu-zis. Ansamblul Casei de Cultura a Tineretului “George Enescu”si Casa de Cultura “Eugen Nicoara”, Forumul Democrat German si Ansamblul “Laleaua Neagra” au fost cei care i-au trezit din amorteala pe reghineni. De la ora 19.00 pe scena a urcat Ansamblul “Miorita” cu dansuri romane, maghiare si tiganesti. Revelatia serii a fost frumoasa reghineanca Laura Oltean, membra a Ansamblului “Siragul” din Targu-Mures. Spectacolul a continuat cu mult asteptatul recital sustinut de celebrul Ioan Bocsa care a incheia prima seara in aplauze la scena deschisa. “Cant de aproximativ patru ani si am aceasta pasiune de la bunicii mei care au avut tendinte catre cantul popular. Din fericire incerc sa urmez acest drum al muzicii populare la un nivel mai inalt. Asta seara am reprezentat Valea Beicii cu cantece din repertoriu propriu culese de pe Vale, iar costumul pe care il port este unul autentic zonei. Este pentru a doua oara cand cant la Zilele Reghinene si ma simt extraordinar. Publicul este foarte cald si vin de fiecare cu placere. Ma bucur ca este mult mai multa lume decat la primul meu recital aici”, ne-a declarat Laura Oltean, solista a Ansamblului “Siragul” din Targu-Mures.

Robert MATEI si Codruta POP

Mancarea la minut, la mare cautare

Majoritatea participantilor la cea de a-VII-a editie a “Zilelor Reghinene” au preferat mancarurile “la minut”pe ritmuri muzicale la mii de wati. La mare cautare langa o bere rece au fost mititei (2 lei), carnati afumati (4 lei), carnati de sunca (4 lei), carnati picanti(4,50 lei), ceafa de porc la gratar(6 lei), piept de pui la gratar (6 lei), pulpe de pui (3,50 lei), frigarui din piept de pui (6 lei). La bauturile alcoolice si carbogazoase anul acesta au exclusivitate doar firmele Heineken si Coca-Cola. (R.M.)

Show More

Related Articles

Back to top button
Close