Uncategorized

Akos Mora, birouri în trei municipii

Senatorul USL Akos Mora a declarat vineri, 8 februarie, cu ocazia unei conferințe de presă, că în viitorul apropiat își va deschide două birouri parlamentare în municipiile Sighișoara și Târnăveni, astfel încât numărul acestora va fi de trei, un birou parlamentar fiind deja funcțional în incinta Palatului Administrativ din Târgu-Mureș. „Vreau să mai deschid un birou în Sighișoara și unul în Târnăveni, în așa fel încât să acopăr cele două colegii de deputați care formează colegiul de Senatâ€, a afirmat Akos Mora. „Acele două birouri încă nu sunt gata. Am cerut printr-un fax Primăriei Sighișoara, am primit un refuz, că nu are spațiu în interiorul clădirii Primăriei, voi găsi altundeva în oraș un spațiu, resepctiv la Târnăveni primarul Sorin Megheșan mi-a găsit un spațiu dar n-am avut încă timp fizic ca să îl amenajez și dotez, dar într-o perioadă scurtă voi rezolva și acest lucruâ€, a precizat senatorul USL.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close