Uncategorized

Popicarele încheie sezonul cu o nouă medalie

Popicara clubului Electromureș Romgaz Târgu-Mureș Alina Suciu a obținut medalia de bronz la Cupa României, disputată la sfârșitul săptămânii pe arena Conpet din Ploiești. Sezonul competițional s-a încheiat cu faza finală a Cupei României. În această ediție, competiția pe echipe a fost înlocuită de cea individuală. Pe parcursul sezonului, s-au calificat pentru faza finală primele 12 sportive, dar din lotul mureșean, din cauza condițiilor financiare au participat doar două jucătoare din cele calificate: Adela Iulia Ban și Alina Suciu. Ultima a urcat pe podium, cu un rezultat de 548 de popice doborâte în finală, după Luminița Dogaru, care reușit să doboare 608 și Cristina Samson, cu 578, ambele de la Conpet Petrolul Ploiești. 

Show More

Related Articles

Back to top button
Close