Șeptilici pleacă de la Inspectorat
Vremea pensionării i-a ajuns și pe cei care se cred mari eroi ai Revoluției din ‘89. Gheorghe Șeptilici, fostul inspector șef din cadrul Inspectoratului Județean în Construcții Sibiu, va ieși la pensie de Ziua Femeilor, pe 8 Martie. Aflat în continuare pe funcție la Inspectorat, Gheorghe Șeptilici își pune capăt carierei oficiale. Colegii săi așteaptă ca în ziua plecării să-i ofere un ghiocel pe care să-l preseze printre pozele din timpul Revoluției. Retragerea lui Șeptilici este considerată ca o epurare a instituției de relicvele pesediste care încă mai domină toate instituțiile statului. Cunoscut fiind ca un mare întreprinzător, Gheorghe Șeptilici își va continua probabil activitatea de arhitect pentru marii afaceriști social-democrați ai județului.



