Nagy a călcat pe bec
Primarul Nagy a cam țepuit luna aceasta consilierii locali. Și nu oricum, așa că i-a lovit acolo unde-i doare cel mai tare. Adică la buzunar. Așa se face că aleșii reginenilor, deși au mers la o mulțime de ședințe extraordinare (ședințe care de altfel nu se plătesc), fără a se convoca una ordinară (adică plătită) indemnizația lor a scăzut cu câte un milion de lei. În plus, probabil ca să-i doară și mai tare pe consilieri, primarul a dezvăluit și motivul pentru care nu a convocat o ședință ordinară: pur și simplu nu a putut pregăti la timp toate proiectele de hotărâre așa că a considerat că e mai bine să convoace adunări extraordinare, luând proiectele pe rând. Nu de alta, dar consilierii vin fără să comenteze că se întrunesc pentru proiecte care nu se încadrează la extremă urgență sau forță majoră. La cât de supărați sunt consilierii,
l-am sfătui pe Andras să nu se joace cu focul. Nu se știe niciodată.



