Uncategorized
Leul de la ATT
Pentru că-și pierde, încet , obiectul de activitate ca director al ATT-ului sighișorean, amenințat să rămână și fără rețelele de apă, odată cu intrarea în joc a AQUASERV ca operator regional, Emil Fabian încearcă să-și pregătească din timp refugiul construindu-și relații pe linia ezoteric-filantropică a Clubului Lions. Așa se face că directorul peste ce a mai rămas din ATT s-a erijat în urma cu două săptămâni în sponsor principal al balului organizat de Lions Sighișoara, zice-se chiar cu banii societății. Rămâne de văzut ce se va întâmpla pe viitor cu capul lui Fabian, pe care și l-a vârât adânc în gura leului…



