Uncategorized

Lucrări suspendate

Lucrările pentru amenajarea unei stații de epurare la groapa de gunoi a municipiului Sighișoara au fost suspendate de către Garda de Mediu.

În urma unui control efectuat recent, comisarii Gărzii au constatat că autorităților locale le lipsea tocmai… avizul de la Mediu pentru această lucrare. Care aviz, însă, trebuie să sosească de la o zi la alta, a precizat primarul Dăneșan. La 1 ianuarie 2007 a expirat termenul dat în programul de conformare pentru realizarea unei Stații de Epurare la groapa de gunoi a muncipiului. Luna trecută, Consiliul Județean Mureș a alocat patru miliarde de lei vechi pentru realizarea Stației de Epurare la rampa de gunoi, iar alte șapte miliarde lei vechi au fost alocate municipiului Sighișoara prin Hotărâre de Guvern pentru același obiectiv de investiții. (F.C.)

Show More

Related Articles

Back to top button
Close