Uncategorized

Memorialul antrenorilor

În memoria antrenorilor György István, Bakó György, Simon László, Benedek Levente, Ioanovici Tibor s-a organizat a A XV-a editie a “Memorialului Antrenorilor” de lupte libere care s-a desfasurat la Targu-Mures în Sala Sporturilor duminica, 25 noiembrie sub directa organizare a Directiei Judetene pentru Sport Mures si Clubul Sportiv “Muresul”. Au participat 217 concurenti de la echipe ca C.S.S. Odorheiu-Secuiesc, C.S. “Dinamo” Bucuresti – Centrul Sportiv Brasov, C.S.S. “Viitorul” Cluj – Napoca, C.S.S. Targu- Mures, A.S. “Spartacus” Sighisoara, C.S.S. Sfântu Gheorghe, C.S.S. Reghin si clubul organizator C.S. “Muresul” Targu-Mures. În urma partidelor disputate concursul pe echipe a fost câstigat de C.S. “Muresul” – Targu Mures cu 65 puncte, urmat de C.S.S. Odorheiu-Secuiesc cu 52 puncte, iar pe locul III de C.S. “Dinamo” Bucuresti-Centrul Sportiv Brasov cu 46 puncte. Urmatoarele locuri au fost ocupate de C.S.S. “Viitorul” Cluj – Napoca cu 31 puncte, C.S.S. Targu Mures cu 26 puncte, iar pe ultimele trei locuri au fost A.S. “Spartacus” Sighisoara cu 23 puncte, C.S.S. Sfântu Gheorghe cu 20 puncte si C.S.S. Reghin cu 9 puncte.

Dragos PUIA

Antrenori:

– Clubul Sportiv “Muresul” – Marton Jozsef si Simon Laszlo

– Clubul Sportiv Scolar Targu Mures-Gyarmati Ferenc si Gyarmati Ferenc jr.

– Asociatia Sportiva “Spartacus” Sighisoara – Szasz Sandor

– Clubul Sportiv Scolar Reghin – Peres Miklos

“A fost o competitie reusita cu participarea multor echipe, iar în aceste partide sportivii au luptat foarte bine si s-au vazut rezultatele lor . Tin sa multumesc sponsorilor, parintilor si celor prezenti în sala”, spunea Simon Laci, fiul unuia dintre antrenori pentru care s-a organizat acest memorial.

Fete nascute în:

1988-1990:

44 kg.

Locul 1. Simon Melinda( CS Muresul – Targu-Mures)-(Câstigatoare al Trofeului Bako Gyorgy)

1991-1992:

49 kg.

Locul 1. Oltean Anna – Maria ( CS Muresul – Targu-Mures)

52 kg.

Locul 2 Gal Hanna (CS Muresul – Targu-Mures)

65 kg.

Locul 1 Lorincz Noemi (CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 2 Frandes Alina (CSS Targu-Mures )

1993-1995:

34 kg.

Locul 1 Tegla Krisztina ( CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 2 Rotariu Elena (A.S. Spartacus – Sighisoara)

48 kg.

Locul 2 Makki Olga (CS Muresul – Targu-Mures)

52 kg.

Locul 1 Pavel Neli (A.S. Spartacus – Sighisoara)

Locul 2 Garlanta Mara(CSS Targu-Mures)

62 kg.

Locul 2 Flueras Daniela (CSS Targu-Mures)

1996-98:

28 kg.

Locul 3 Varga Csilla (CS Muresul – Targu-Mures)

30 kg.

Locul 1 Jakab Tekla (CSS Targu-Mures)

32 kg.

Locul 2 Ilyes Timea (CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 3 Biliboc Gabriela(CSS Targu-Mures)

37 kg.

Locul 2 Benko Vivienn (CSS Targu-Mures)

43 kg.

Locul 1 Marosan Krisztina( CS Muresul – Targu-Mures)

Baieti nascuti în :

1988-1990:

Locul 1 Stoica Ciprian (A.S. Spartacus – Sighisoara)

Locul 2 Szakacs Albert (C.S. Muresul – Targu-Mures)

Locul 3 Menyhart Lorand (A.S. Spartacus – Sighisoara)

60 kg.

Locul 1 Buda Silviu (CS Muresul- Targu- Mures)

Locul 2 Vajda Sandor (CS Muresul- Targu-Mures)

66 kg.

Locul 1 Sarca Florian (CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 2 Takacs Aron ( A.S. Spartacus – Sighisoara)

Locul 3 Oroian Dan (CS Muresul – Targu-Mures)

74 kg.

Locul 1 Szep Zoltan (CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 3 Dragos Vlad (CSS Targu-Mures)

120 kg.

Locul 2 Kovacs Hunor (CSS Targu-Mures)

Locul 3 Manya Nimrod (CS Muresul – Targu-Mures)

1991-1992:

50 kg.

Locul 3 Moko Erno (CS Muresul – Targu-Mures)

54 kg.

Locul 1 Mathe Hunor (A.S. Spartacus – Sighisoara)

69 kg.

Locul 2 Moldovan Tudor (CSS Reghin)

76 kg.

Locul 2 Luca Valentin (CSS Reghin)

85 kg.

Locul 1 Niomati Ferenc (CS Muresul – Targu- Mures)

1993-1995:

32 kg.

Locul 3 Botos Marius ( CSS Targu-Mures)

42 kg.

Locul 1 Kantor Tamas (CS Muresul – Tg. Mures)(Câstigator al trofeului Gyorgy Istvan)

Locul 3 Muresan Robert (CSS Targu-Mures)

47 kg.

Locul 1 Simo Botond (A.S. Spartacus Sighisoara – CS Muresul Targu-Mures)

Locul 2 Kantor Mihaly (CS Muresul – Targu-Mures)

53 kg.

Locul 1 Hajnal Janos(CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 3 Calugar Iacob-Raul(CS Muresul Targu-Mures)

59 kg.

Locul 1 Simo Csaba (A.S. Spartacus Sighisoara – CS Muresul Targu-Mures) (Câstigator al trofeului Ioanovici Tibor)

66 kg.

Locul 1 Pantea Mihai (CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 2 Ballai Tamas (CS Muresul – Targu-Mures)

85 kg.

Locul 3 Grebenisan Nicu (CS Muresul – Targu-Mures)

1996-98:

26 kg.

Locul 1 Craciun Vladut (CSS Reghin)

35 kg.

Locul 3 Sipos Botond (CSS Targu-Mures)

38 kg.

Locul 1 Stian Cosmin (CSS Targu-Mures)

Loc 2 Plamadeala Ioan(CSS Targu-Mures)

42 kg.

Locul 1 Biro Ambrus(A.S. Spartacus – Sighisoara)

Locul 2 Herbeth Szilard(CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 3 Deak Csongor(CSS Targu-Mures)

47 kg.

Locul 3 Marosan Zsolt(CS Muresul Targu-Mures)

53 kg.

Locul 1 Dosa Norbert(CS Muresul Targu-Mures)

60 kg.

Locul 1 Gombos Szilard(CS Muresul – Targu-Mures)

Locul 2 Toncean Antonio(CSS Reghin)

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close