Sinucigas din lipsa de ocupatie
Un tânar din Târnaveni a amenintat luni în jurul orei 15.00 ca se va arunca de pe complexul Venus din centrul orasului. La fata locului au sosit 2 masini de pompieri, SMURD-ul dar si reprezentanti ai Politiei. Cerintele sale initiale nu au fost clare el solicitând sa vina televiziunea si „cineva mare†cu care sa poata discuta. Dupa aproximativ o ora petrecuta pe cladire tânarul a fost convins de reprezentantii politiei sa coboare, acesta fiind însotit de oamenii legii la sectia de politie din Târnaveni. Tânarul este recidivist având la activ mai multe furturi. Probabil omul se plictisea sau a gasit o modalitate originala de a fi descoperit de politie si de a fi trimis pentru un sejur într-un loc caldut cu trei mese pe zi si acoperis deasupra capului. Iarna nu-i ca vara si oricum nu avea o revendicare care sa justifice gestul sau.



