Uncategorized

Tele Reghin își cautã RDS-ul?

O informație extrem de interesantã ne-a gâdilat nouã urechile. La ultima ședințã de consiliu de la Reghin s-a strecurat un proiect interesant prin care primãria dorește ca prin intermediul mass-media sã-și facã mai transparentã activitatea. Problema e cã aceastã inițiativã a fost respinsã cu câteva luni bune în consiliu, aleșii reghinenilor apreciind cã o astfel de transparențã este cam piperatã. Și abia acum ajungem la cireașa de pe tort. Se pare cã Tele Reghin va fi scoasã la vânzare, actualul proprietar, Cãlin Uțã, renunțând la afacere. Și prin Reghin mai circulã o informație interesantã care spune cã cineva din cercul UDMR ar vrea sã cumpere televiziunea localã. Nu ar fi de mirare dacã am auzi de RDS de Reghin. Nu de alta, dar imaginea conteazã!

Show More

Related Articles

Back to top button
Close