Uncategorized

Studenții au „lucrat” la beri miercuri seara

„Office” a fost tema StudCard Party-ului de miercuri seară din Jazz’n’Blues Club. Dacă tot e criză, nu sunt bani și nici locuri de muncă, studenții s-au hotărât să „lucreze” la beri și la distracție. Îmbrăcați „office”, petrecăreții și-au făcut apariția, rând pe rând, în JB Club până l-au umplut, apoi s-a dat startul petrecerii cu Dome „cel mic” la pupitru. Muzică amestecată, pentru toate poftele, trecând prin toate genurile, de la oldies la comercial și de la hard rock la house. Deși sunt în plină sesiune, se pare că studenții nu se feresc de distracție, „este timp pentru toate” îmi spunea unul dintre ei. Petrecăreții, cu cămăși și cravate de toate felurile și culorile, au umplut imediat ringul unde au rămas până dimineața…sau până la următoarea bere.

Foto și text: Cristina GÂNJ

Show More

Related Articles

Back to top button
Close