Uncategorized
Borbely, acolitul lui Florea
Umblă vorba în târg că Borbely Laszlo, ministrul cu lucrările publice, care nu mai ciripește în ultima vreme decât în dulcele grai românesc, intenționează să ia Primăria Târgu-Mureș dacă Dorin Florea se retrage. În caz că D.F. rămâne ferm pe poziție pentru un al treilea mandat, Borbely se va insinua undeva la București pentru a nu strica axa fondurilor de la buget. Și a comisioanelor, zicem noi, cârcotașii. Și așa ne explicăm de ce fiecare proiecțel ministerial este lansat la Târgu-Mureș, pentru urechile jurnaliștilor ca apoi aceștia să scrie ce activ, eficient, chiar gospodar este domn ministru. Și mai înțelegem și de ce candidatura la Primărie rămâne doar o variantă. Probabilă.



